Blog

Son Yazılarımız

Makyaj Nedir? Makyajın Çeşitleri ve Tarihi

Kadın güzel olmak ister, güzelliğinin farkına varılsın ister, güzel olmasa da herkes onu güzel görsün ister, İşte tüm bu bitmek tükenmek bilmeyen istekler için kadının bir sihre ihtiyacı vardır. Makyaj adı verilen bu sihirli dokunuşlar sayesinde en mutsuz, en bakımsız kadın bile bir anda kendini d..
Devamı...

Dolmabahçe Sarayı İstanbul

Yapımı 1856 yılında Mimar Garabet Balyan tarafından tamamlanmış olan Dolmabahçe Sarayı, saray olmadan önce spor alanı olarak değerlendirilmekteydi. Günümüzde ise müze olarak hem yerli hem yabancıların ziyaret ettiği, son derece güzel ve değerli bir eser konumundadır. 250 bin metrekarelik bir alan üzerine ku..
Devamı...

Manyas Kuş Cenneti

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde yer alan Kuşcenneti Milli Parkı, diğer adıyla Manyas Kuşcenneti tam bir doğa harikasıdır. Ülkemizin en küçük milli parkı olmasına rağmen, yaklaşık 266 kuş türünü görebilmek mümkündür. Kuşcenneti Milli Parkı, 1975 yılında Avrupa konseyi tarafından, A ..
Devamı...

Efes antik kent izmir

İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti Roma, Yunan ve Türk olmak üzere farklı medeniyetlerin esintisini içermektedir. Oldukça büyük olan Efes Antik Kenti içerisinde, kütüphane, tapınaklar, uzun yollar ve konaklamayı sağlayan yapılar bulunuyor. Milattan önce kurulm..
Devamı...